معرفی

رامین کاکاوند، کارشناس ارشد حقوق بین الملل، وکیل پایه یک دادگستری، مدرس دانشگاه و فارغ التحصیل رشته حقوق از دانشگاه تهران است. وی علاوه بر وکالت، در زمینه برگزاری سمینارهای آموزشی حقوق عکاسان و هنرمندان، داوری و تالیف کتاب‌های آموزشی متعدد درزمینه حقوق و عکاسی فعالیت دارد و کتاب های جامع “حقوق عکاسان” (آنچه هنرمندان و اصحاب رسانه باید از قوانین بدانند)، “نورپردازی حرفه‌ای در عکاسی” و نیز “کلیات نورپردازی” را تالیف کرده است. همچنین در سال 1391 با اخذ مجوز از معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، نشریه تخصصي نور رويايي را تاسیس و در حال حاضر با سمت مدير مسئول و صاحب امتياز این نشریه را در دست دارد.

کتاب حقوق عکاسان

متاسفانه تضییع حقوق عکاسان، هنرمندان و فعالان عرصه مطبوعات به علت نا‌ آشنایی آنان با قوانین رخ می‌دهد‏.‏ بدیهی است عکاسانی که با قوانین و عرف جامعه آشنایی دارند با اطمینان و اعتماد به نفس بیشتری کار می‌کنند و موفق‌تر از سایرین خواهند بود‏.‏

کتاب “حقوق عکاسان- آنچه هنرمندان و اصحاب رسانه باید از قوانین بدانند” نخستین کتاب حقوقی تخصصی برای عکاسان ‌و هنرمندان می‌باشد که با هدف بررسی، تحلیل و تحشیه قوانین و مقرارت مربوط و آشنا کردن ایشان با قوانین و جنبه‌های مختلف حقوقی مرتبط با عکاسی و هنر تالیف شد و برای نخستین بار در سال 92 منتشر شد.

کتاب حقوق عکاسان شامل هشت فصل است و آنچه که عکاسان و هر شخص فعال در عرصه‌‌های هنر یا مطبوعات باید از قوانین بداند، به زبانی ساده و با مثال‌های ملموس در آن توضیح داده شده است. این کتاب در بر دارنده مطالبی از جمله: حقوق مدنی و قراردادها، حقوق تجارت، حقوق جزا، حقوق مالکیت فکری، حقوق رسانه‌ها و ارتباطات جمعی، حقوق کار، حقوق نظام صنفی و حل فصل اختلافات حقوقی است.
در انتهای کتاب نیز اصطلاحات حقوقی و کلماتی که نیاز به توضیح داشتند بیان شده تا ضمن آشنا کردن مخاطبین با اصطلاحات و عناوین حقوقی، حتی‌المقدور رضایت خاطرشان را در رفع نیازمندی‌های روزمره فراهم کند.

تهیه کتاب

تماس با موسسه

جهت هماهنگی برای دریافت مشاوره و خدمات حقوقی با استفاده از لینک های درج شده با ما ارتباط برقرار کنید.